Notice: Undefined index: p in /home/akademi/public_html/_sys/dns.mlib.php on line 446

Warning: Use of undefined constant OGIMAGE - assumed 'OGIMAGE' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/akademi/public_html/_sys/dns.mlib.php on line 511

Warning: Use of undefined constant OGIMAGE - assumed 'OGIMAGE' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/akademi/public_html/_sys/dns.mlib.php on line 516
Akademi Basketbol | Kulüp Akademi GSK
Türkiye Basketbol Federasyonu Gençlik Ve Spor Bakanlığı TÜBAD Antalya ASKF
facebook twitter instagram youtube

Kulüp Hakkında

Akademi GSK Logo

2004 yılı içerisinde kurulan Akademi Basketbol – Antalya Akademi Gençlik ve Spor Kulübü Derneği faaliyetlerine yaz ve kış dönemi basketbol okullarıyla başlamıştır. Akademi GSK'nın temel amaçlarından biri Türk Sporu ve Basketbolu'nu, aynı zamanda da Antalya Basketbol'unu ileriye götürmek, tüm gençlere sevdirmektir.

Bünyemizde bulunan antrenörlerimiz ve profesyonel çalışanlarımız ile birlikte en önemli ve değerli varlıklarımız olan çocuklarımızın zihinsel ve fiziksel gelişimlerine katkıda bulunmak, onlara spor ruhunu ve spor ahlakını öğretmek, sağlıklı, bilgili ve sosyal birer birey olarak gelişimlerine yardımcı olarak onları hayata hazırlamak ve yetiştirmekte olduğumuz sporcu adaylarına profesyonel sporun gereklerini öğreterek Türk sporuna başarılı sporcular yetiştirmektir. Kurucularımız, yöneticilerimiz ve teknik kadromuz ile birlikte yetiştirmekte olduğumuz sporcu adaylarına basketbol sevgisini yaşatırken aynı zamanda onlara eğitim ve sporun iç içe olduğunu öğretmeyi amaçlıyoruz. Çocuklarımızın sağlık, beslenme ve eğitim hayatlarını düzenli olarak takip ediyor, gelişimlerini iyi bir şekilde yaşamaları için bütün enerjimizi ve tecrübemizi onlar için kullanıyoruz.

Kulüp İsmi: Antalya Akademi Gençlik ve Spor Kulübü

Kuruluş Tarihi: 2004

Kulüp Renleri: Kırmızı – Beyaz – Mavi

 

Yönetim Kurulu ve İdari Kadro

Kulüp Başkanı: Umut Aşureciler

Başkan Yardımcısı: Ayten Kırgın

Kulüp İdarecisi ve Genel Koordinatör: Taylan Kırgın

Denetim Kurulu Başkanı: Arzu Işıl Aşureciler 

Genel Sekreter: Metin Samsa

Sayman: Yücel Kalaycı

 

Teknik Kadro

 

Baş Antrenör: Umut Aşureciler (B)

16.08.1977 Antalya doğumlu olan Aşureciler, basketbol antrenörlük kariyerine Hakan Yavuz ile Tofaş Spor Okulları'nda başladı. Dört senelik Tofaş Spor Okulları kariyerinden sonra Fenerbahçe Spor Okulu koordinatörlüğü görevini yürüttü. 2004 yılında Antalya Akademi Gençlik ve Spor Kulübü'nü kuran Aşureciler, bu yıldan itibaren kulübünün Basketbol Koordinatörlüğü ve Basketbol Takımları Antrenörlüğü görevini yapmaktadır. 

2004 yılından itibaren genç sporcular yetiştirmek ve Türk Sporu'na katmak amacı ile çalışmalarını sürdüren Aşureciler, 2004 yılından bu yana bir çok yerel ve ulusal başarıya imza attı. 

Yardımcı Antrenör: Oğuz Can Kumçay (E)

19.11.1977 Ankara doğamlu olan Oğuz Can Kumçay, basketbol antrenörlük kariyerine Antalya'da başladı. Çeşitli amatör kulüplerde görev aldıktan sonra Antalyaspor alt yapısında spor hayatına devam etti. Türkiye 1. Liginde (O zaman ki adı 2. Lig olan) yer alan Muratpaşa Belediyesi Spor Kulübü'nde oynadı. Oyuncu olarak son görevini Kıbrıs Kolordu Basketbol Takımı'nda, askerliği süresince yaptı.

2016 yılında E lisans basketbol antrenörlük belgesini alan Kumçay, 2018 yılında ASAT Spor Kulübü'nde asistan antrenör olarak görev aldı. Oğuz Can Kumçay Akademi Gençlik ve Spor Kulübü'nde asistan antrenör olarak çalışmalarına devam ediyor.

 

Akademi GSK Spor Salonu

2018 yılında yapımı tamamlanan ve kulübümüze hizmet etmeye başlayan, tamamen kulübümüze ait olan spor salonumuz hem öğrencilerimize hem de velilere rahat, güvenli ve esnek bir çalışma ortamı sunabilmek adına inşa edilmiştir.

Akademi GSK Spor Salonu; nizami ölçülerde olup, resmi FIBA onaylı parkeye sahiptir. Salonumuzda sporcu koruma minderleri, nizami maç potaları, kız ve erkek soyunma odaları, özel duş kabinleri, veli seyirci alanı ve misafir tuvaleti gibi imkânlara sahiptir.

Antrenmanlarımız, TBF lisanslı antrenörler ile gerçekleştirmektedir. Antrenmanlarda kullanılan basketbol toplarımız resmi maç toplarıdır, yaş gruplarına göre numaralı boyutlara sahiptir ve antrenmanlarda her sporcuya bir adet top verilmektedir. Antrenmanlarda takım ruhunu oluşturmak, gruplaşma ve program planlaması amacıyla kulübümüzün antrenman formalarının tercih edilmesi önerilir.

Spor salonumuz antrenman günleri ve saatleri dışında kurumsal ve münferit olarak kiralanabilir.

Adres: Güzelbağ Mah. Özlem Sokak No: 24 Muratpaşa / Antalya

Konum: Spor Salonu konumuna iletişim sayfasından ulaşabilirsiniz.

Telefon: 0533 471 60 07 & 0506 792 56 12